W czym spalać pellet?

Pellet Olimp

Pellet to paliwo mocno uniwersalne, jeśli chodzi o sprzęt. Oznacza to, że spalać można go w różnego typu urządzeniach takich jak:

Jak wybrać najlepszą instalację do swojego gospodarstwa domowego? Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się ze specjalistą, który sprawdzi jakie są nasze możliwości i oczekiwania – na podstawie wywiadu dopasuje urządzenie do naszych potrzeb.

Instalatorzy kotłów oraz całych kotłowni mają wiele pomysłów na wykonanie tego typu zadania. Zawsze jednak przed wyborem urządzenia i paliwa, należy z instalatorem wszystko dobrze omówić i zaplanować.

Aby instalacja działała bez zastrzeżeń, konieczne jest prawidłowe jej zamontowanie. W tym celu należy skorzystać z pomocy fachowego serwisu instalatorskiego. Przeważnie producenci kotłów, piecy i palników gwarantują bazę sprawdzonych instalatorów z danego regionu, jeśli jednak nie otrzymamy „namiarów” od producenta kotłów, trzeba będzie poszukać wykwalifikowanego fachowca na własną rękę.

Najlepiej cały proces – od planowania kotłowni i całej instalacji, poprzez wybór dostawcy urządzenia i peletu, poprzez wdrożenie powierzyć profesjonalistom, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.