Nowoczesny i ekologiczny pellet

Pellet OLIMP to nowoczesne ekologiczne paliwo, które stosowane jest głównie przez wymagających odbiorców. Jest to paliwo bardzo wysokiej jakości, które powstaje z trocin drzew iglastych. Pellet Olimp doskonale nadaje się do ogrzewania zarówno domów, pomieszczeń mieszkalnych jak i zakładów produkcyjnych.

Jako doskonałej jakości paliwo pellet Olimp świetnie zastępuje koks, węgiel, ekogroszek i inne typy paliw stałych. Jest to jedno z najwygodniejszych i najprostszych w obsłudze paliw. Biomasa taka jak pellet łączy w sobie ekologiczne cechy z wygodą i wydajnością przy zachowaniu dobrej ceny (na tle innych paliw pellet okazuje się być stosunkowo tanim rozwiązaniem).

Pellet Olimp jest produktem przyjaznym dla środowiska -ze spalania jednej tony pelletu powstaje około 5 kilogramów popiołu, czyli niewielkich rozmiarów wiaderko. Popielnik w piecu na pellet wystarczy opróżniać raz na 3-4 tygodnie, a zebrany w ten sposób pellet z powodzeniem wykorzystać można jako naturalny i doskonały nawóz w ogrodzie. Warto dodać, że pellet Olimp powstaje z trocin drzew iglastych, które (trociny) pozyskiwane są jako resztki poprodukcyjne z zakładu architektury ogrodowej w zakładach STELMETU. Pellet Olimp powstaje z trocin drzew takich jak sosna i świerk, co da się odczuć przy otwieraniu worka z pelletem – w pomieszczeniu unosi się przyjemny leśny zapach.

Jakie jeszcze zalety wykazuje pellet OLIMP? 

Olimp to wygodne składowanie i użytkowanie paliwa – przechowywać można go dosłownie wszędzie – jedyny warunek to zapewnienie suchego miejsca. Pellet nie brudzi ani rąk ani kotła, również w miejscu jego przechowywania nie gromadzą się zbędne osady (jak np. w przypadku węgla, miału, ekogroszku) czy zabrudzenia.

Co ważne, zarówno dla użytkownika jak i dla środowiska, pellet Olimp nie zawiera żadnych chemicznych dodatków ani substancji klejących – jest produktem w 100% naturalnym i biodegradowalnym. Również w kwestii bezpieczeństwa pellet Olimp należy do najbezpieczniejszych paliw – nie ulega samozapłonowi i nie emituje tlenku węgla, czyli czadu.

Parametry pelletu OLIMP

Nazwa / Name Olimp
Wartość opałowa / Calorific value 18 080 kJ/kg
Gęstość / Specific gravity 1,14 kg/dm3
Wilgotność /Humidity 5,7%
Zawartość popiołu /Ash content 0,31%
Zawartość siarki / Sulphur 0,008%
Zawartość azotu / Nitrogen 0,08%
Zawartość chloru /Chlorine 0,005%
Długość 5 – 35 mm
Srednica [d] 8 mm
Drewno iglaste, głownie sosna i świerk
Kolor jasny korkowy
Waga worka 15 kg
Waga palety 975 kg