Gdzie kupować pellet?

Pellet drzewny jest staje się coraz popularniejszym paliwem. Nie dziwi więc, że to nowoczesne, uważane za ekologiczne i bardzo wydajne paliwo, jest coraz powszechniej dostępne. Gdzie jednak kupić pellet by dokonać udanego zakupy? Jakich dostawców wybierać? Kiedy kupować pellet?

Są różne „typy” użytkowników pelletu. Jedni kupują go tuż przed sezonem grzewczym (takich jest zdecydowanie najwięcej), inni czekają na tzw. ostatnią chwilę i kupują paliwo dopiero wtedy, gdy jest naprawdę zimno. Jeszcze inni czekają na… zakończenie pelletu i kupują na wyprzedażach. Wszyscy użytkownicy kierują się indywidualnymi wskazaniami. Z punktu widzenia używania pelletu, termin jego zakupu nie ma żadnego znaczenia. Pellet możemy kupić nawet kilka lat przed  jego użyciem (pod warunkiem że będzie odpowiednio przechowywany).

Gdzie kupić pellet

Pellet Lava i pellet Olimp można obecnie kupić na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszym – najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest zakup pelletu przez Internet – w sklepie internetowym z pelletem, na przykład www.epellety.pl . Zamawiając pellet w autoryzowanym sklepie internetowym producenta mamy pewność, że zamawiamy pellet „z pierwszej ręki” – najszybciej i zdecydowanie najwygodniej.

Drugim rozwiązaniem jest zakup pelletu u certyfikowanego dystrybutora. Firma Stelmet, producent pellet drzewnych Lava i Olimp posiada rozbudowaną ogólnopolską sieć dystrybutorów pelletu. Wystarczy wejść na stronę internetową producenta i za pomogą wygodnej wyszukiwarki odszukać punkt najbliższy adresowi dostawy. Na liście dystrybutorów Stelmetu znajdują się wyłącznie autoryzowane pellety , co do których można mieć pewność, że uczciwie potraktują konsumenta i sprzedadzą autentyczny pellet.

Trzecie rozwiązanie to zakupy w dobrym markecie budowlanym. Nasze pellety Lava i Olimp dostępne są zarówno w mniejszych jak i większych sieciach sklepów z wyposażeniem domu i ogrodu w całym kraju.

Okazje

Jeżeli chcesz zainwestować w dobry jakościowo pellet, ale przerażają cię koszty, szukaj okazji. W sieci i u producenta można liczyć na rabaty posezonowe i pre-sezonowe. Ciekawym rozwiązaniem jest również opcja zakupów zbiorowych – jeżeli Twoi znajomi też ogrzewają domy pelletem, umówcie się na zbiorowe zakupy i zamówcie wspólnie dużo większą ilość pelletu.